מידע חשוב

עבור רוב תלמידי הנהיגה, ללמוד נהיגה הוא אחד המהלכים המשמעותיים ביותר בחייהם. גם אלו שכבר סיימו את השירות הצבאי והספיקו גם להתחתן ולהביא ילדים – גם עבורם מדובר עדיין באתגר. אין מדובר רק בצעד שישפיע על החיים החל מיום קבלת הרישיון, אלא בתהליך מורכב, שעשוי להיארך זמן רב (מספר חודשים, לכל הפחות). לפיכך, כדאי לדעת מה התהליך כולל.

מידע שחשוב לדעת טרם שיעור הנהיגה הראשון

ישנן פעולות שיהיה עליכם לבצע כהכנה ללימודי נהיגה על רכב פרטי אוטומט, או גיר ידני, שבלעדיהן לא תוכלו לפצוח במסע.
ראשית כל, השיגו טופס בקשה לרישיון נהיגה (“טופס ירוק”) בו תידרשו למלא פרטים שונים. יהיה עליכם להצטלם באחת מהחנויות המאושרות על-ידי משרד הרישוי וכן לבצע בדיקות ראייה ובדיקה רפואית. בתום התהליך, אתם מוכנים ומזומנים לגשת לשיעור הנהיגה הראשון והמרגש שלכם ולהתחיל בלימודים התיאורטיים, לפני מבחן תיאוריה
תרצו בוודאי לדעת ששיעורי נהיגה ניתן לקחת גם טרם עברתם את המבחן העיוני (“תיאוריה”), אולם יהיה עליכם לעבור מבחן זה בטרם אתם ניגשים למבחן המעשי.
כיצד לבחור מורה לנהיגה המתאים לנו?
לא קשה למצוא מורה לנהיגה בימינו, שכן ההיצע רחב למדי. מלבד החשיבות שבמורה טוב, לא חשוב מכך הוא מורה שתוכלו להסתדר עמו. אתם רוצים ללמוד נהיגה כאשר אתם במצב רוח רגוע וטוב יחסית, ולא לחוצים באופן תמידי וחוששים מההערה הבאה שמורה יירה לעברכם.
אם כבר התחלתם ללמוד נהיגה ואתם מרגישים שאין את הכימיה הנדרשת, אין סיבה להישאר איתו. תהליך לימוד נהיגה יכול (וצריך) להיות תהליך מהנה ונוח; חפשו מורה שיעניק לכם מה שאתם רוצים וצריכים – שיהיה לכם נוח עמו. תוכלו לבקש שיעור ניסיון (בתשלום) כדי להבין האם זה הבן-אדם הנכון ללמוד אצלו.
מספר שיעורי נהיגה ותמחור
על מנת ללמוד נהיגה על רכב פרטי, נדרשים לפחות 28 שיעורים עד ליום הטסט. משכו של שיעור – 40 דקות על-פי-רוב. כאשר מדובר ברכב דו-גלגלי (אופנוע, קטנוע), ישנו מינימום של שיעורים העומד על 15. מורים שונים דורשים סכומים שונים, כאשר הטווח הממוצע הוא בין 110 ל-140 ש”ח.

מוכן להתחיל?