איך מתחילים

במאמר זה נפרט את שלבי תחילת תהליך לימוד הנהיגה, עד לקבלת הרישיון.

הנפקת טופס ובדיקות רפואיות

על-מנת להתחיל בלימודי הנהיגה, יש לפנות אל אחת מחנויות הצילום הקרובות, המאושרות על-ידי משרד הרישוי, להציג תעודת זיהוי או דרכון, על-מנת שתוכלו להצטלם ולהנפיק את הטופס שילווה אתכם בהמשך התהליך, שיכלול את תמונתכם העדכנית ופרטים אישיים.

בדיקת עיניים: לאחר שהטופס בידכם, פנו לאופטומטריסט המאושר על-ידי משרד הרישוי לביצוע בדיקת עיניים לקביעת כושר הראיה. תוצאות הבדיקה יירשמו על-ידי האופטומטריסט במקום המיועד לכך בטופס וייחתמו על-ידו.

בדיקה רפואית: רופא המשפחה או רופא מורשה אחר יבצעו בדיקה רפואית בהתאם לדרישות משרד הרישוי. בטופס יש להשיב על שאלות בנוגע למצב הבריאותי. כל שאלה שאינה ברורה ניתן להפנות לרופא. הרופא עשוי לגבות תשלום עבור בדיקה זו. גם כאן – הצטיידו בתעודת זהות או דרכון.

הלימוד המעשי

כעת אתם כשירים ורשאים להתחיל בשיעורי הנהיגה. שלב זה מורכב ממטרות מוגדרות בכרטיס התלמיד. מספר השיעורים נקבע בהתאם לדרגת הרישיון שברצונכם לקבל.

מבחן תיאוריה

במקביל לשיעורי הנהיגה, יש לעבור מבחן עיוני (תיאוריה). מבחן זה דורש הכנה מראש והגעה עם הטופס הירוק, כאשר הוא חתום ומלא.

את המבחן אפשר לעבור באחת התחנות ברחבי הארץ, לאחר קביעת תור.

טסט פנימי

טסט פנימי הוא טסט מקדים לטסט החיצוני, שיתנהל על-ידי מנהל בית הספר בו אתם לומדים. המורה לנהיגה יגיש אתכם לטסט פנימי רק בסיום מכסת השיעורים המינימלית, ורק בתנאי שהגעתם לרמת המוכנות הנדרשת, על-פי שיקול דעתו של המורה.

טסט חיצוני

עברתם את הטסט הפנימי בהצלחה. נהדר! אתם כמעט בתחנה האחרונה. הטסט החיצוני יתחיל ממשרד הרישוי באזור מגוריכם וינוהל על-ידי בוחן מוסמך של משרד התחבורה. בהצלחה רבה!

את תוצאות הבחינה תוכלו לדעת, על-פי רוב, בשעות אחה”צ של יום הבחינה (אם כי נרשמו מקרים של עיכובים עד ליום הבא), מפיו של המורה לנהיגה / בית הספר / אתר האינטרנט של משרד התחבורה.

 

למה אתם מחכים?